NICORETTE® - For every cigarette there's a NICORETTE® - Print Logo

Pieejamības nostādne

NICORETTE® mājas lapa ir pieejama jebkuram interesentam. Lai pieeja netiktu apgrūtināta, esam veikuši sekojošo:

TEKSTA MĒROGS

Vietne pieļauj teksta mēroga izmaiņas, atbilstoši Jūsu vēlmēm. To iespējams izdarīt izmantojot Jūsu interneta pārlūkprogrammas standartteksta kontroles iespējas, kuras katrā pārlūkprogrammā var atšķirties. Taču parasti tās atrodamas izvēlnes Rīku joslas Skats (View) opcijā, dažos gadījumos pakārtotā izvēlnē nosaukta kā „Teksta mērogs” (Text size) vai „Teksta pietuvināšana/attālināšana” (Text zoom).

LAPAS PĀRLŪKOŠANA IZMANTOJOT KLAVIATŪRU/ PIEEJAS ATSLĒGAS

Pieejas atslēgas sniedz Jums iespēju pārvietoties pa mājas lapu ar klaviatūras palīdzību. To pieļauj lielākā daļa interneta pārlūkprogrammu. Strādājot Windows vidē turiet nospiestu taustiņu ALT un nospiediet pieejas taustiņu. Strādājot Macintosh vidē turiet nospiestu CONTROL taustiņu un nospiediet pieejas taustiņu. Pieejas taustiņu definējums noteiktām mājas lapas sadaļām:

H – Doties uz NICORETTE® Galveno lapu
1 – Doties uz Veiksmīga smēķēšanas atmešana
2 – Doties uz NICORETTE® zāļu formu aprakstu
4 – Doties uz Samazini, tad atmet pavisam
6 – Doties uz Privātuma politiku
7 – Doties uz Juridiskais paziņojums
9 – Lapas karte
A – Doties uz Pieejas nostādne

C – Doties uz galveno saturu
N – Doties uz pamatnavigāciju

Arī izmantojot taustiņu TAB ir iespējams pārvietoties pa mājas lapas dažādām sadaļām. Nospiežot TAB taustiņu atkārtoti, pārvietošanās notiek loģiskā secībā, kas atbilst lapas izveides principiem.

IZLAIST NAVIGĀCIJU

Katrā mājas lapas sadaļas sākumā tiek piedāvāta iespēja izlaist navigāciju un doties tieši uz lapas galveno saturu. Parasti šī opcijā ir slēpta, paredzēta tikai ekrāna lasītāja lietotājiem. Tomēr Pieejas atslēga „C” darbosies visiem lietotājiem.

VIRSRAKSTI

Lai sadaļas būtu vieglāk izprotamas, tām ir strukturēti virsraksti. Sadaļas pirmais virsraksts ir galvenais satura virsraksts, aiz kura seko pakārtotie virsraksti, tad virsraksti, kas saistīti ar lapas navigāciju. Lietotāji ar ekrāna lasītāju un „runājošo” pārlūkprogrammu lietotājiem tas var atšķirties. Piemēram, JAWS lietotāji, nospiežot taustiņus INSERT+F6 izdzirdēs visus lapas augšpusē izvietotos virsrakstus, vai nospiežot - CTRL+INSERT+ENTER ir iespēja ātri pārvietoties pa sadaļām uz nākošo virsrakstu.

GRAFIKI

Savu mājas lapu neesam veidojuši, izmantojot tabulārās iespējas. Lietotāju, kas izmanto pārlūkprogrammas ar ekrāna lasītāju un „runājošās” pārlūkprogrammas, ērtībai virsraksti ir izvietoti atbilstošās rindās un kolonnās, kas sniedz skaidru pārskatu, kā informācija ir izkārtota.

FORMAS

Katrai formai ir nosaukums, kas skaidri norāda tās kontrolierīces, kas atvieglos to lietošanu ekrāna lasītāju un „runājošās” pārlūkprogrammu lietotājiem. Lai lietotājiem būtu maksimāli vienkāršāka mājas lapas lietošana, esam izmantojuši arī Lauku datu kopas (Field sets) un Uzrakstus (Legend).

PAPILDUS INORMĀCIJA

Ikvienam attēlam ir alternēšanas iespēja (nospiežot ALT taustiņu vienlaicīgi ar citiem taustiņiem, tiem tiek piešķirta cita, alternatīva nozīme) vai virsrakstu apzīmējumi, kas izskaidro, kas tiek attēlots uz ekrāna, tiem mājas lapas lietotājiem, kas izmanto pārlūkprogrammas bez redzama ekrāna attēla. Lai informētu lietotāju, uz kurieni ved kāda no saitēm, arī hipersaitēm ir virsrakstu apzīmējumi.

ATBILSTĪBA STANDARTIEM

Mājas lapa ir kodēta saskaņā ar ASV federālajām norādēm, 508.sadaļas likumu W3C, par Interneta mājas lapu satura pieejamību. Tai piemērojams iedalījums XHTML 1.1 and CSS 1.0.
Pēdējo reizi pārskatīta 2010.gada decembrī.